Jízdenka na léto 2019 informacje gdzie kupić, jak używać

Co to jest Jízdenka na léto?

Jízdenka na léto to sieciowy bilet kolejowy ważny przez 7 lub 14 dni, dzięki któremu możesz, bez ograniczeń, podróżować pociągami obsługiwanymi przez České dráhy – największego przewoźnika kolejowego w Czechach. Bilety można wykorzystać od 1.07 do 31.08.
Jízdenka na léto nie jest honorowana w pociągach prywatnych przewoźników takich jak Leo Express, Arriva, GW Trains czy Regio Jet.

Ile kosztuje Jízdenka na léto w 2019?

Jízdenka na léto w 2019 dla osoby dorosłej ważna 7 dni kosztuje 790 Kč (około 134 zł), ważna 14 dni kosztuje 1190 Kč (około 202 zł). Jeśli jesteś posiadaczem karty ITIC lub IN Karty z zainstalowaną płatną aplikacją możesz liczyć na dodatkowy rabat i za bilety zapłacisz odpowiednio 690 lub 990 Kč.

Zobacz też: Jak kupić bilet na České dráhy przez internet – instrukcja krok po kroku

Gdzie kupić bilet Jízdenka na léto?

Na każdym dworcu w kasach przewoźnika České dráhy lub przez internet.

Zobacz też: Jak bezstresowo jeździć pociągiem w Czechach – aplikacja ČD Můj vlak

Jakie są ograniczenia biletu Jízdenka na léto?

  • Bilet jest imienny, więc nie możesz go przekazać innej osobie.
  • Jadąc wybranymi pociągami (prawie wszystkie SuperCity Pendolino, niektóre IC  np. 514 Opava na odcinku Ostrava-Svinov – Praha hl.n.) trzeba dokupić miejscówkę, która kosztuje średnio, w zależności od pociągu, między 35 – 140 Kč.
  • Z biletem Jízdenka na léto możesz podróżować jedynie w 2 klasie, a jeśli chcesz skorzytać z 1 klasy, będziesz musiał dopłacić różnicę między ceną biletu 2 a 1 klasy na danym odcinku. Jeśli jesteś posiadaczem In Karty, do biletu Jízdenka na léto możesz też dokupić upgrade do 1 klasy, który kosztuje 250 Kč na okres 7 dni.

Zobacz też: Wszystko o czeskich dworcach kolejowych

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *